Delivery throughout Greece 

Free shipping for all orders over €40 within the Greater Athens area (within capital limits)

Home / Search

Search - Page 178

Filters

Brand
Categories
Characteristics
Light Sheep and Goat Cheese 12% 200g
organic
sugar_free
high_protein
€5.01
€25.05 / kg
Add
Waterwipes 3x48 pcs
vegan
parabens_free
€9.78
€0.07 / piece
Add
Sticks with Tomato - Basil Flavour
vegan
non_organic
€1.95
€22.94 / kg
Add
Metallic Thermos Pistachio 550ml
€18.80
€18.80 / piece
No stock
Metallic Thermos Coral Reef 550ml
€18.80
€18.80 / piece
Add
Metallic Thermos Iron Grey 550ml
€18.80
€18.80 / piece
No stock
Dark Green Coffee Thermos
€18.50
€18.50 / piece
Add
Metallic Thermos with Straw Cream 900ml
€23.80
€23.80 / piece
No stock
Plant Based Oat Drink Barista
vegan
low_salt
no_sugar_added
non_organic
€3.23
€3.23 / litre
Add
Plant Based Oat Drink with Cocoa Flavor
vegan
low_salt
non_organic
€3.15
€3.15 / litre
Add
Organic Vegan Bresaola Sliced
organic
lactose_free
vegan
€4.55
€56.88 / kg
Add
Capsules Espresso Archipelago
organic
vegan
€6.51
€0.65 / piece
Add
Micellar Water Lactee
organic
parabens_free
€7.95
€15.90 / litre
Add
Dishwasher Tablets 25pcs
vegan
€8.98
€0.36 / piece
Add
Whole Grain Soft Flour
Great Value! Euro
organic
vegetarian
sugar_free
low_salt
high_fibre
€2.94
€2.94 / kg
No stock
Fruit Juice Blend
organic
vegan
no_sugar_added
€4.40
€5.87 / litre
Add
Baby Body Wash
vegan
parabens_free
€7.20
€36.00 / litre
Add
Baby Shampoo
vegan
parabens_free
€9.90
€49.50 / litre
Add
Baby Body Lotion
vegan
parabens_free
€11.90
€59.50 / litre
Add
Baby Body Wash & Shampoo
organic
vegan
cruelty_free
parabens_free
€6.99
€93.20 / litre
Add
Karteraki Green Herbal Tea
organic
vegan
€4.07
€0.20 / piece
Add
Malotira (Mountain Tea) 20 Pieces
organic
vegan
€4.52
€0.23 / piece
Add
Almond Rusk with Orange
organic
vegan
low_salt
€4.19
€32.23 / kg
Add
Porcini Mushroom Sauce
vegetarian
non_organic
€6.15
€76.88 / kg
Add

App for iOS and Android

Green Guru Rewards Program

Download the Biologiko Xorio app to have full control of your rewards on your mobile screen.

QR code to download the app Scan with your phone
Close
cruelty_free
Cruelty Free

The raw materials of the product are not tested on animals.

ducan_diet
Dukan Diet

The product is suitable for those who follow the rules of the Dukan diet.

fortified
Fortified

The product has ingredients that give energy, endurance and well-being.

high_fibre
High Fibre

The product contains at least 6g of fibre per 100g or at least 3g of fibre per 100kcal.

high_protein
High Protein

20% of the energy value of the product is provided by protein.

keto_diet
Keto Diet

The product is suitable for those who follow the rules of the Keto diet.

non_organic
Non Organic

The product is conventional with added value.

parabens_free
Paraben Free

The product does not contain parabens (esters that act as preservatives).

vegan
Vegan

The product is suitable for those who follow the rules of veganism.

vegetarian
Vegetarian

The product is suitable for those who follow the rules of vegetarianism.

organic
Organic

The product is produced according to the rules of organic agriculture-farming.

pop
PDO

The product is a Protected Designation of Origin product and is produced in a recognized geographical area, which is responsi- ble for its characteristics and quality.

low_salt
Low Salt

The product does not contain more than 0.3g of salt per 100g or per 100ml of product.

salt_free
Salt Free

The product does not contain more than 0.0125g of salt per 100g or per 100ml of product

gluten_free
Gluten Free

The product contains less than 20ppm gluten and is suitable for those with celiac disease (gluten enteropathy).

lactose_free
Lactose Free

The product does not contain lactose and is suitable for those who are lactose intolerant.

no_sugar_added
No Sugar Added

The product has no added sugar and the sugars come from sweeteners and/or from the natural sugars of its raw materials.

sugar_free
Sugar Free

The product does not contain more than 0.5g of sugars per 100g or 100ml of product.