Delivery throughout Greece 

Free shipping for all orders over €40 within the Greater Athens area (within capital limits)

Home / Breakfast, Drinks & Coffee

Breakfast, Drinks & Coffee - Page 21

Filters

Brand
Categories
Characteristics
Biodynamic Multi-Fruit Juice with DEMETER Certification
organic
vegan
salt_free
no_sugar_added
€2.35
€11.75 / litre
Add
Karteraki Traditional Herbal Tea
organic
vegan
€3.73
€0.19 / piece
Add
Erodas Herbal Blend in Capsules 10 pieces
vegetarian
non_organic
€4.62
€0.46 / piece
Add
Aphrodite Herbal Blend in Capsules 10 pieces
vegetarian
non_organic
€4.62
€0.46 / piece
Add
Organic Crunchy Cereal Shells
organic
vegan
€3.85
€10.27 / kg
Add
Hazelnut Paste
organic
vegetarian
low_salt
high_fibre
€6.95
€17.38 / kg
Add
Karteraki Green Herbal Tea
organic
vegan
€4.07
€0.20 / piece
Add
Organic Chocolate Milk with Fairtrade Cocoa
organic
vegetarian
low_salt
€4.75
€4.75 / litre
No stock
Biodynamic Apple-Mango Juice with DEMETER Certification
organic
vegan
salt_free
no_sugar_added
€1.95
€9.75 / litre
Add
Flower Honey from Nafpaktia
organic
vegetarian
low_salt
€11.00
€24.44 / kg
Add
Herbal blend with alfalfa, orange, mint and anise
organic
lactose_free
vegan
no_sugar_added
€3.95
€0.20 / piece
Add
Organic Corn Flakes
organic
vegan
salt_free
no_sugar_added
€2.15
€8.60 / kg
Add
Organic Cocoa Rice Crispies
organic
vegan
€2.95
€11.80 / kg
Add
Organic Cranberry Fruit Spread
organic
vegan
no_sugar_added
€3.95
€15.80 / kg
Add
Organic Blueberry Fruit Spread
organic
vegan
no_sugar_added
€5.10
€20.40 / kg
Add
Organic Apricot Fruit Spread
organic
vegan
no_sugar_added
€3.95
€15.80 / kg
Add
Organic Oak Honey from Kalavryta
organic
vegetarian
€9.90
€22.00 / kg
Add
Organic Peanut Cream with Cocoa and Crunchy Peanut Pieces
organic
vegan
low_salt
high_fibre
€7.90
€31.60 / kg
Add
Organic St. John’s Wort Herb
organic
vegan
€1.95
€97.50 / kg
Add
Minthi Herbal Blend in Capsules 10 pieces
vegetarian
non_organic
€4.62
€0.46 / piece
Add
Organic Caffeine-Free Roasted Barley Coffee Alternative
organic
vegan
€6.80
€45.33 / kg
Add
Powdered Cocoa Beverage Mix with Superfoods and Spices
vegan
non_organic
€9.90
€66.00 / kg
Add
Organic Erythritol Powder
organic
vegan
sugar_free
€9.71
€38.84 / kg
Add
Organic Plant-Based Oat Drink Barista - No Sugar Added
organic
vegan
low_salt
no_sugar_added
€2.95
€2.95 / litre
Add

App for iOS and Android

Green Guru Rewards Program

Download the Biologiko Xorio app to have full control of your rewards on your mobile screen.

QR code to download the app Scan with your phone
Close
cruelty_free
Cruelty Free

The raw materials of the product are not tested on animals.

ducan_diet
Dukan Diet

The product is suitable for those who follow the rules of the Dukan diet.

fortified
Fortified

The product has ingredients that give energy, endurance and well-being.

high_fibre
High Fibre

The product contains at least 6g of fibre per 100g or at least 3g of fibre per 100kcal.

high_protein
High Protein

20% of the energy value of the product is provided by protein.

keto_diet
Keto Diet

The product is suitable for those who follow the rules of the Keto diet.

non_organic
Non Organic

The product is conventional with added value.

parabens_free
Paraben Free

The product does not contain parabens (esters that act as preservatives).

vegan
Vegan

The product is suitable for those who follow the rules of veganism.

vegetarian
Vegetarian

The product is suitable for those who follow the rules of vegetarianism.

organic
Organic

The product is produced according to the rules of organic agriculture-farming.

pop
PDO

The product is a Protected Designation of Origin product and is produced in a recognized geographical area, which is responsi- ble for its characteristics and quality.

low_salt
Low Salt

The product does not contain more than 0.3g of salt per 100g or per 100ml of product.

salt_free
Salt Free

The product does not contain more than 0.0125g of salt per 100g or per 100ml of product

gluten_free
Gluten Free

The product contains less than 20ppm gluten and is suitable for those with celiac disease (gluten enteropathy).

lactose_free
Lactose Free

The product does not contain lactose and is suitable for those who are lactose intolerant.

no_sugar_added
No Sugar Added

The product has no added sugar and the sugars come from sweeteners and/or from the natural sugars of its raw materials.

sugar_free
Sugar Free

The product does not contain more than 0.5g of sugars per 100g or 100ml of product.